Akademia Malucha

nowosci

Obcy się nie przekradnie

Justyna Wojciechowska-Narloch, Piątek, 24 Kwietnia 2009

Mamy dobrą wiadomość dla rodziców dzieci ze Złotorii, gdzie od września rusza nowe przedszkole

75 maluchów znajdzie miejsce w budowanym właśnie prywatnym przedszkolu w Złotorii. Placówka czynna będzie od poniedziałku do piątku przez jedenaście godzin na dobę.

Obiekt pod nazwą „Akademia Malucha” powstaje przy ul. Szkolnej 5, w bardzo spokojnym zakątku miejscowości. Będzie miał powierzchnię 800 metrów kwadratowych. Budynek zaprojektowano pod potrzeby przedszkola, spełnia on wszystkie niezbędne standardy.

- Dzieci będą u nas szczęśliwe i bezpieczne. Stworzymy taki system, że na teren placówki nie dostanie się nikt obcy – zapewnia Mikołaj Januszewski, współwłaściciel powstającej właśnie „Akademii Malucha”. – Będziemy pracować w oparciu o programy zatwierdzone przez MEN, a zajęcia dodatkowe wliczymy w cenę czesnego. Zapraszamy rodziców, bo już przyjmujemy zapisy dzieci. (…)

źródło: www.nowosci.com.pl

nasza-zlotoria

Przedszkole z Złotorii

Znalezienie dla dziecka przedszkola – to problem powszechnie znany. W wielu miastach zapisy przyjmowane są z dużym wyprzedzeniem. W gminach wiejskich jest różnie. Są samorządy, które nie żałują pieniędzy na dofinansowanie edukacji najmłodszych, ale są też gmyny w Polsce bez przedszkola. W gminie Lubicz są dwa przedszkola: publiczne w Lubiczu Górnym i niepubliczne w Grębocinie. Placówki te w powszechnej opinii są na dobrym poziomie.

W naszej wsi przez długie lata przedszkole mieściło się w starym budynku szkoły, gdzie obecnie jest boblioteka. Widok grupki przedszkolaków, idących przez boisko szkolne, był wtedy dość częsty. Pamiętam, że jako uczniowie szkoły, podchodziliśmy do pani przedszkolanki, zwracając się do niej słowem „ciocia”. Pani ta, która tylu naszych mieszkańców nauczyła pierwszych wierszyków czy piosenek, mieszka dziś w Złotorii.

Po wielu latach jest szansa, aby w naszej miejscowości zostało reaktywowane przedszkole. Starania o otwarcie placówki są czynione od dłuższego czasu przez jedną z rodzin naszej miejscowości. Jesienią ubiegłego roku rada gminy przeznaczyła środki finansowe na dofinansowanie przedszkola od września 2009 r. Przygotowując niniejsze materiały do gazetki, otrzymałem następujące pismo: „Informujemy, że po uprawomocnieniu się niezbędnych decyzji, rozpoczynamy budowę przedszkola w Złotorii przy ul. Szkolna 5

Zapisy i wnioski dla dzieci 3–5-cio letnich rozpoczynają się w kwietniu i trwać będą do końca maja, a planowany czas zakończenia inwestycji to trzeci kwartał br.

Wszelkie informacje na temat zapisów i organizacji przedszkola będzie można uzyskać na tworzącej się stronie internetowej: www.przedszkolezlotoria.pl lub pod numerem telefonu 056 648-97-63 lub 605-564-173”.

Przedszkole Niepubliczne „Akademia Malucha” ul. Szkolna 5 87-124 Złotoria

Miejmy nadzieję, że tym razem osoby, które zdecydowały się podjąć tego przedsięwzięcia, zdołają na czas pokonać wszystkie techniczne i urzędnicze bariery.